Σημαντική ανακοίνωση σχετική με την προκήρυξη εισαγωγής 35 μεταπτυχιακών φοιτητών στο ΠΜΣ

Ανακοινώνεται ότι τα μαθήματα του ΠΜΣ θα γίνονται υβριδικά, εξ αποστάσεως με μεθόδους σύγχρονης και ασύγχρονης διδασκαλίας και δια ζώσης στο Campus του Τμήματος Δασολογίας και Φυσικού Περιβάλλοντος του ΑΠΘ στο Φοίνικα, σύμφωνα με τις πρόνοιες του νέου Νόμου για τα ΑΕΙ και τις αναμενόμενες υπουργικές αποφάσεις.

Τα μαθήματα θα διεξάγονται Παρασκευή απόγευμα και Σάββατο για τη διευκόλυνση των εργαζόμενων φοιτητών.

Επίσης, ανακοινώνεται ότι οι υποψήφιοι θεμελιώνουν δικαίωμα δωρεάν φοίτησης, σύμφωνα με τα κριτήρια των οριζομένων των παρ. 4 και 5 του άρθρου 86 του ν. 4957 (ΦΕΚ 141/τ.Α ́/21-7-2022).

Υπενθυμίζεται ότι αιτήσεις εισαγωγής στο ΠΜΣ θα γίνονται δεκτές έως τις 30 Σεπτεμβρίου 2022.

Πληροφορίες παρέχονται από τους:
• Γραμματεία του Τμήματος Δασολογίας και Φυσικού Περιβάλλοντος Τηλ.:2310-995196, email: msc-naturalresources@for.auth.gr, info@for.auth.gr
• Διευθυντή του Π.Μ.Σ. Καθηγητή Φ. Αραβανόπουλο, e-mail: aravanop@for.auth.gr
 Ιστοσελίδα του ΠΜΣ https://mscnaturalresources.for.auth.gr