Προκήρυξη εισαγωγής τριάντα πέντε (35) μεταπτυχιακών φοιτητών

Ανακοινώνεται από το Πρόγραμμα Μεταπτυχιακών Σπουδών (ΠΜΣ) “ΦΥΣΙΚΟΙ ΠΟΡΟΙ: ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΗ, ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ ΚΑΙ ΒΙΟΟΙΚΟΝΟΜΙΑ” του Τμήματος Δασολογίας και Φυσικού Περιβάλλοντος του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης η Προκήρυξη για την εισαγωγή τριάντα πέντε (35) μεταπτυχιακών φοιτητών για το ακαδημαϊκό έτος 2023-24. Τα σχετικά έγγραφα είναι αναρτημένα “εδώ”.

Σημειώνεται ότι τα μαθήματα θα διεξάγονται Παρασκευή απόγευμα και Σάββατο για τη διευκόλυνση των εργαζόμενων φοιτητών. Θα γίνονται
υβριδικά, εξ αποστάσεως με μεθόδους σύγχρονης και ασύγχρονης διδασκαλίας και δια ζώσης στο Campus του Τμήματος Δασολογίας και
Φυσικού Περιβάλλοντος του ΑΠΘ στο Φοίνικα, σύμφωνα με τις πρόνοιες του τρέχοντος νομοθετικού πλαισίου. Οι υποψήφιοι που θεμελιώνουν δικαίωμα δωρεάν φοίτησης, σύμφωνα με τα κριτήρια των οριζόμενων των παρ. 4 και 5 του άρθρου 86 του ν. 4957 (ΦΕΚ 141/τ.Α΄/21-7-2022), δεν καταλαμβάνουν δίδακτρα.

Πληροφορίες παρέχονται από τους:
• Γραμματεία του Τμήματος Δασολογίας και Φυσικού Περιβάλλοντος Τηλ.: 2310-995196
email: msc-naturalresources@for.auth.gr, info@for.auth.gr
• Διευθυντή του Π.Μ.Σ. Καθηγητή Φ.Α. Αραβανόπουλο, Τηλ.: 2310-992778,